VšĮ Pasaulio lietuvių praktikos ir studijų užsienyje centras
Work and Travel! Darbo praktikos, studijos JAV ir kitose šalyse

Programa "CIEE Camp Exchange USA" 

Programa "CIEE Camp Exchange USA" – JAV kultūrinių mainų (Exchange Visitor) programa, kuruojama JAV Valstybės departamento (U. S. Department of State), priskiriama kategorijai „Camp Counselor Program“. Programą rengia JAV organizacija (vadinama programos sponsoriumi) CIEE / Council on International Educational Exchange (https://www.ciee.org).

Jeigu Jūs turite darbo su vaikais patirties bei sugebėjimų (dirbate / dirbote kaip mokytoja/s, būrelio vadovė/as, savanorė/is, mentorė/ius, trenerė/is ir / ar esate gera/s sportininkė/as), gerai kalbate anglų kalba, norėtumėte ir galėtumėte dirbti vasarą 9 – 10 savaičių (paprastai nuo birželio 1 – 14 d.d.) JAV vaikų stovykloje – kviečiame pasidomėti šia programa! Dalyvavimas "CIEE Camp Exchange USA" programoje būtų gera galimybė praplėsti Jūsų darbo su vaikais patirtį, lavinti anglų kalbos įgūdžius praktikoje, įgyti naujų draugų, pabuvoti Jungtinėse Amerikos Valstijose kelis mėnesius vasaros laikotarpiu ir dar pakeliauti po JAV! 

„CIEE Camp Exchange USA“ video: https://www.youtube.com/watch?v=YkyLOgm9RqI .

"CIEE Camp Exchange USA" programos dalyviai gauna "J-1" tipo (Exchange Visitor) vizą ir turi teisę legaliai dirbti JAV vaikų vasaros stovykloje, kuri aprobuota programos sponsoriaus.

Stovyklos paprastai yra gamtoje – prie ežero, upės, toliau nuo miestų. Darbo pareigos – (vaikų) stovyklos vadovas/ė (Camp Counselor).  

Atitinkantiems kriterijus programai ir turintiems aktualių gebėjimų (vaikų, paauglių laisvalaikiui vasarą), patirties, laiku (iki kovo vidurio) pateikus pilną paraiškos paraišką, CIEE stengiasi surasti ir paprastai suranda (paprastai bent apie 70 – 80 % pretendentų) priimančią stovyklą JAV (iš daugiau kaip 300 stovyklų, su kurioms CIEE bendradarbiauja). Daugiausiai JAV stovyklos priima į vadovus jaunimą nuo 19 iki 27 metų amžiaus, bet gali priimti ir 18-mečius, ir vyresnius nei 27 metų.

Jeigu Jūs pati / pats susirandate JAV vaikų stovyklą, kuri norėtų jus įdarbinti – Jūs taip pat galite pretenduoti į "CIEE Camp Exchange USA" programą (jei CIEE aprobuos tą stovyklą, CIEE sutvarkys kitus reikiamus programai formalumus ir prisiims sponsoriaus pareigas). 

Programos mokestis JAV doleriais (USD) programos variantui „Basic Package“ (bilietus į JAV perka dalyvis/ė) 2021 m. programai (dėl 2022 m. programos bus patikslinta 2021 m. rudenį):
250 USD - jei pilnas paraiškos komplektas CIEE sistemoje - iki 2021 m. sausio 25 d.;
300 USD - jei pilnas paraiškos komplektas CIEE sistemoje - tarp 2021 m. sausio 26 d. ir kovo 25 d.;
350 USD - jei pilnas paraiškos komplektas CIEE sistemoje - tarp 2021 m. kovo 26 d. ir balandžio 25 d.;
400 USD - jei pilnas paraiškos komplektas CIEE sistemoje - po balandžio 25 d. 

Nereikia mokėti SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) mokesčio – jį sumoka stovykla (per CIEE).
Turėsite įsigyti lėktuvo bilietus į JAV (nurodytai datai) ir atgal.
Atvykstant į JAV reikia turėti bent 500 USD.
Šiek tiek didesni programos mokesčio tarifai taikomi norintiems dalyvauti pakartotinai (programos variantas „Returner) ir tiems, kas pati / pats susiranda JAV vaikų stovyklą, priimančia programai (programos variantas „Independent / Direct).

Transporto iš atskridimo į JAV oro uosto (bent - iš artimesnio stovyklos vietovei) į stovyklą išlaidas paprastai apmoka priimanti stovykla
Nakvynę bei maitinimą darbo stovykloje laikotarpiu suteikia priimanti stovykla.
CIEE parūpina dalyviams draudimą numatomam programos laikotarpiui. Į CIEE parūpinamą draudimą įeina ir gydymas susirgus dėl koronaviruso COVID-19 po atvykimo į JAV. Draudimas (medicininių išlaidų ir repatriacijos) yra privalomas visiems programos dalyviams visai buvimo JAV trukmei, ne mažesnei draudimo sumai nei nurodyta JAV Valstybės departamento.

"CIEE Camp Exchange USA" programos dalyviai (stovyklos / darbo laikotarpio pabaigoje) gauna nustatytą sumą kišenpinigių (pocket money) už 9 savaičių darbą stovykloje:
1600 USD
– dalyviai, kurių amžius 18 – 20 metų;
1750 USD – dalyviai, kurių amžius 21 ir daugiau metų;
Papildomus dar 100 USD gali gauti tie, kas dirba
kvalifikuota/u gelbėtoja/u (if hired as ACA Recognized Certified Lifeguard) arba specialų poreikių vaikų stovykloje (if hired at a Special Needs Camp).
Aukščiau nurodyta informacija apie kišenpinigių (pocket money) sumas taikoma programos variantui „Basic Package“.
Vyksiantys pakartotinai (antrai vasarai) į tą pačią stovyklą (programos variantas „Returner“) arba patys susiradę priimančią JAV stovyklą (programos variantas „Independent / Direct) dėl kišenpinigių (pocket money) sumos turi iš anksto derintis tiesiogiai su stovyklos direktoriumi/e.

Baigus darbo stovykloje laikotarpį ir / ar po J-1 vizos galiojimo pabaigos, dar iki 30 dienų dalyviai gali viešėti, keliauti po JAV.

Jeigu pirmoji Jūsų darbo JAV vaikų stovykloje vasara patiks Jums ir stovyklai (tikimės), galima būtų dalyvauti programoje ir antrą vasarą. 

Programos sponsorius CIEE yra atsakingas už visus "CIEE Camp Exchange USA" programos dalyvius ir turi dalyviams taikyti nustatytas programos taisykles. Sponsorius įsipareigoja per visą programos trukmę JAV konsultuoti dalyvius aktualias klausimais (telefonu, elektroniniu paštu, kt.) sponsoriaus biuro darbo valandomis. Ekstra atvejams sponsorius turi pagalbos telefoną (nemokami skambučiai iš JAV telefono Nr.), veikiantį 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. 

Tam, kad asmuo galėtų pretenduoti J-1 vizos (registruoti ir vykti pokalbiui į JAV ambasadą), būtina DS-2019 forma, kurią programos sponsorius CIEE generuoja JAV valstybinėje sistemoje SEVIS.

Prašom peržiūrėti ir daugiau informacijos apie "CIEE Camp Exchange USA" programą kituose susijusiuose mūsų Centro svetainės puslapiuose (kuriuos rasite svetainės meniu greta), o taip pat CIEE svetainėje (https://www.ciee.org/in-the-usa/work/camp-exchange-usa). Ten informacija pateikta anglų kalba. Tikimės, kad Jūs gerai suprantate anglų kalbą.

Jei norite pretenduoti ir / ar turite klausimų, prašom kreiptis e-paštu: Pranas@lwc-wt.lt .

 

Atvaizdis
Skambinti
El.paštas