VšĮ Pasaulio lietuvių praktikos ir studijų užsienyje centras
Work and Travel! Darbo praktikos, studijos JAV ir kitose šalyse


Au Pair programos

Au Pair programos - tai tarptautinių kultūrinių mainų programos, kurių dalyviai – jauni žmonės (daugiausiai – merginos) kelis – keliolika mėnesių gyvena užsienio šalyje priimančioje šeimoje (Host Family), kur padeda vaikų priežiūros, namų ruošos veiklose.  AuPair gyvena šeimoje kaip šeimos narė(ys), gauna apgyvendinimą, maitinimą ir šiek tiek pinigų (stipendija, kišenpinigiai) kas savaitę / mėnesį. Paprastai programos dalis yra ir tai, kad Au Pair privalo lankyti bent minimalios apimties kursus (užsienio kalbos ar / ir kt.), už kuriuos apmoka priimanti šeima. Kai kuriose šalyse sėkmingai baigus programą šeima skiria ir papildomą finansinę kompensaciją (bonus) arba / ir nuperka bilietus grįžti į gimtąją šalį. Kasdienis bendravimas su šeimos nariais padeda dalyvėms(iams) lavinti šnekamąją užsienio kalbą. Kai kuriose šalyse (pvz. Kinijoje) tarp svarbių programos paskirčių yra ir tai, kad Au Pair padėtų vaikams lavinti užsienio kalbą (paprastai – anglų kalbą). Au Pair ir šeimos bendravimas padeda susipažinti su kitos šalies kultūra, kalba. Šeima iš Au Pair sužino apie jos gimtąją šalį, kultūrą, tradicijas, kalbą. Au Pair programos laikotarpiu, bendraudama su šeima, lankydama kursus, laisvalaikiu betarpiškai pažįsta priimančios šalies kultūrą, tradicijas.

Programos dalyvių amžius: nuo 18 metų, viršutinė amžiaus riba priklauso nuo priimančios šalies (paprastai 26 – 30 metų).

Programos trukmė (priklauso nuo priimančios šalies): nuo 2 – 3 mėnesių iki 12 mėnesių (JAV – su galimybe pratęsti dar iki 12 mėnesių).

 


Atvaizdis
Skambinti
El.paštas